PİLATES
mat pilates

MAT PİLATES

Güçlenmek, daha dik bir duruşa kavuşmak ve esnemenin yanında, özellikle karın ve kalça kaslarını sıkılaştırıp bedenini forma sokmak isteyenler için ideal! Beden-nefes ve zihin bütünlüğü yaklaşımını benimseyen Pilates egzersizlerinde, nefesle hareketler birbiriyle uyumlu bir biçimde akar. Önemli olan çok sayıda tekrar değil, yeterli sayıda tekrarın hissederek ve bedende o an olanı farkederek yapılmasıdır. Düzenli uygulama, kısa sürede sonuç verir; beden forma girer, kaslar zarifçe şekillenmeye başlar, kalçalar ve karın sıkılaşır, duruş düzelir, denge ve odaklanma yeteneği gelişir.

aletli pilates

ALETLİ PİLATES

Yoğun yaşam tempomuzda yıpranan bedenlerimizi yenilemek için kullanılan reformer egzersizleri ile amaç güç kazanmak, vücudu esnetmek, şekillendirmek, denge merkezini, postür bozukluklarını düzeltmektir. Reformer aleti, özellikle yatarak uygulanan hereketlerde yerçekiminin etkisini azalttığı için kişinin daha rahat hareket etmesini sağlar. Egzersizlerin vücut ağırlığı kullanılarak yapılmasına karşın reformer aletinin tasarımındaki olağanüstü hesaplamalar sayesinde kaslar güçlenir ama bu esnada eklemlere yük binmesine de engel olunur.

restoratif pilates

RESTORATİF PİLATES

Geleneksel pilates ilkeleriyle, yoga ve fizyoterapinin harika bir sentezidir. Hareketler nazik ve yumuşak bir akışla uygulanmasına rağmen etkisi çok güçlüdür. Kaslarınızdaki gerginlikleri azaltırken, güçsüz kaslarınızı güçlendirir. Kas-sinir sisteminizi eğiterek kötü duruş alışkanlıklarınızı iyileştirir. Kronikleşmiş bel ve boyun ağrılarınızı giderir,üstelik bunu sizi yormadan, terletmeden yapar.Doğru nefes teknikleri sayesinde enerjinizi yükseltir,sinir sisteminizi dengeye getirir. Güvenli, kontrollü, etkili ve keyifli egzersiz isteyen herkes içindir. Her yaş ve beden tipine uygundur.

YOGA
image

TEMEL YOGA

Tüm yoga uygulamalarının temeli,tüm dünyada en yaygın uygulanan hatha yoganın bir türüdür. Yogaya yeni başlıyorsanız, ana pozları öğrenmek, nefesiniz ve hareketleriniz arasında bir uyum oluşturmak, bedeninizde doğru hizanın temellerini atıp fiziksel, zihinsel ve ruhsal yaşantınıza bir denge getirmek için ideal..

yoga terapi

YOGA TERAPİ

Bedenin yanlış kullanımı sonucu oluşan duruş bozuklukları, gerek yoğun çalışma saatlerinden, gerek hayat yükü ve yaşın ilerlemesinden en çok rastlanan ağrılardır bel, boyun ve sırt ağrıları. Düzenli yoga terapi uygulamasıyla ağrılar kısa sürede kaybolur. Nefes çalışmaları da kullanılarak yaşam kalitesi arttırılır..

image

VİNYASA AKIŞ

Vinyasa ‘akış’ demektir. Her nefesle bir duruştan ötekine geçilen, zarif ve sürekli akan akışlarla, zihni ana davet eder. Bedenin yaşamsal enerjilerini açıp özgür bırakmaya yardım eder. Eklemlerinizi zorlamadan açar ve tüm bedeninizi çalıştırır.. Bedenin sesini dinleyip içten gelen ritmi uyandırır…