aslıhan özeker

Cihangir Yoga Pilates Matwork – I Eğitimi (70 saat)

Düzenlediği eğitimlerle Türkiye’de binlerce başarılı Yoga hocası yetiştiren Cihangir Yoga’dan bir ilk…
 
Pilatesin temellerinin öğretileceği Pilates Matwork 1 Eğitimi, pilates eğitmeni olmak için gerekli temel bilgi ve becerileri kazandırmak için hazırlandı. Mayıs ayında başlayacak olan eğitimimiz yaklaşık 10 yıldır Pilates ve Yoga dersleri veren tecrübeli hocamız Aslıhan Özeker tarafından veriliyor. Aslıhan çok yönlü bakış açısıyla pilates mat egzersizlerini ve temel prensiplerini en kapsamlı ve doğru şekilde öğretmeyi hedefliyor. Eğitimi bitiren hoca adayları pilates tekniklerini kapsamlı şekilde öğrenerek, temel seviyede özel ve grup dersleri verebilecek düzeye gelecekler.
 
Cihangir Yoga Pilates Matwork 1 Eğitimi’nde öğrenciler temel mat pilates egzersizlerini ve varyasyonlarını, bunları uygulama ve öğretme metotlarını öğrenirler. Pilates ekipmanları olmadan ya da pilates topu, streç bant gibi küçük aparatlar yardımıyla tekniğinizi geliştirerek etkili ve güvenli dersler vermenizi sağlayacak bir giriş eğitimidir. Aynı zamanda Cihangir Yoga Matwork Pilates 2 Eğitimi içinde de bir temel oluşturmaktadır.
 
Çalışmanın 50 saati bire bir hocayla sınıf buluşmalarından, 20 saati gözlem, pratik ve ödevlerden oluşmaktadır.
 
Eğitimi tamamladığınızda şu konulara hakim olacaksınız:
 
– Pilatesin temel egzersizlerini ve prensiplerini kullanarak etkili dersler oluşturmayı öğrenmek
– Bedeninizi yakından tanıyıp, farklı postürleri analiz edebilme kabiliyeti kazanmak.
– Farklı vücut şekilleri ve fiziksel sorunlar için güvenli egzersizler üretmek ve postural problemlere ait çözümler bulabilmek
– Ders serileri tasarlama prensipleri, birey ve grupların ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre egzersizleri çeşitlendirmek (değişiklikler yapmak)
– Derslere pilates topu, streç bant gibi ufak aparatlar ekleyerek en etkili sonuçlara ulaşmak
– Pilates egzersizlerini temel ve fonksiyonel anatomik prensipler çerçevesinde anlamak
– Core gücü, denge merkezi ve nefesin önemini, tüm egzersizlere uyarlamak
-Vücudun alt bölgesi ve üst bölgesini anatomik olarak incelemek
– Eğitmenliğin temelleri, iletişim becerileri, ses ve vücut dili kullanımına hakim olmak
 
Eğitime katılmak için pilates yapmayı seviyor olmanız ve herhangi bir sağlık engelinizin olmaması yeterlidir. Pilatesi hobi olmaktan çıkarıp profesyonel bir kariyere başlamak isteyenlerin yanı sıra pilates teknikleri sayesinde bedenini ve kendini daha yakından tanımak isteyenler de bu programa katılabilir.
 
Aslıhan Özeker Hakkında
Cihangir Yoga’da 10 yıldır pilates ve yoga eğitmenliği yapan Aslıhan, klasik ve medikal pilatesten, yogilatese kadar değişen farklı disiplinlerin önde gelen hocaları ile çalışmıştır. Çeşitli alanlarda ki çok yönlü çalışmalarını öğrencilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek biçimde sentezlemektedir. Pilates eğitimlerinin yanı sıra Hatha Yoga, Yoga Terapi, Yin yoga gibi farklı yoga ekollerinde de çalışmalarını sürdürmekte olup, ileri seviye eğitimlerine devam etmektedir.
 
Eğitmen hakkında detaylı bilgi için: http://aslihanozeker.com
 
Tarihler: 28-29 Mayıs, 11-12 Haziran, 25-26 Haziran
Saatler: Cumartesi-Pazar 10:00- 18:00
Yer: Cihangir Yoga, Cihangir
Ücret: 1600 TL
 
Detaylı bilgi ve kayıt için:
Cihangir Yoga: 0539-572 84 37
info@cihangiryoga.com