YOGA

“Yoga, kendinin kim olduğu gerçeğini deneyimlemek için sükunetin içine ilerlemenin bir yoludur. Yoga uygulaması, yoga pozlarında ve meditasyonlarda olduğu kadar gün boyunca da devam eden bir meditasyon – içsel dinleme – uygulamasıdır. Rehberlik almak üzere sürekli olarak iç sesi dinlemek ve işaret edileni yapmak için yeterince cüret etmek, yeterince güvenmektir. ”

Erich Schiffmann

image

TEMEL YOGA

Tüm yoga uygulamalarının temeli,tüm dünyada en yaygın uygulanan hatha yoganın bir türüdür. Yogaya yeni başlıyorsanız, ana pozları öğrenmek, nefesiniz ve hareketleriniz arasında bir uyum oluşturmak, bedeninizde doğru hizanın temellerini atıp  fiziksel, zihinsel ve ruhsal yaşantınıza bir denge getirmek için ideal..

yoga terapi

YOGA TERAPİ

Bedenin yanlış kullanımı sonucu oluşan duruş bozuklukları, gerek yoğun çalışma saatlerinden, gerek hayat yükü ve yaşın ilerlemesinden en çok rastlanan ağrılardır bel, boyun ve sırt ağrıları. Düzenli yoga terapi uygulamasıyla ağrılar kısa sürede kaybolur. Nefes çalışmaları da kullanılarak yaşam kalitesi arttırılır..

image

VİNYASA AKIŞ

Vinyasa ‘akış’ demektir. Her nefesle bir duruştan ötekine geçilen, zarif ve sürekli akan akışlarla, zihni ana davet eder. Bedenin yaşamsal enerjilerini açıp özgür bırakmaya yardım eder. Eklemlerinizi zorlamadan açar ve tüm bedeninizi çalıştırır.. Bedenin sesini dinleyip içten gelen ritmi uyandırır…